5 המקרנים הטובים ביותר ב 2017

כל כך הרבה אפשרויות יש היום כשזה מגיע למקרנים. כל כך הרבה התפתחויות היו בתחום הזה, של המקרנים, מהימים הראשונים שלהם שהקריטריון הבולט ביותר להבדלה בין סוגי מקרנים שונים היה רק הגודל והמשקל שלהם. כיום המאפיינים רבים הרבה יותר, וישנה חלוקה ברורה יותר לקטגוריות (כגון שימוש עסקי, קולנוע ביתי, משחקים), טכנולוגיה (LCD, DLP ו- LCOS), מרחק הקרנה (עד כמה קרוב למסך ניתן למקם את המקרן), ועוד. אז מאיפה מתחילים? איך בוחרים מקרן?

שאלו את עצמכם – איזה סוג של תכנים אתם מתכננים להקרין?
קיימים ארבעה סוגים בסיסיים של תכנים שתוכלו להציג באמצעות מקרן: נתונים, וידאו, תמונות ומשחקים. כל מקרן יכול להציג כל סוג של תמונה, אבל מקרנים ייעודיים לצרכים שלכם ככל הנראה יציגו טוב יותר את סוג התוכן המרכזי והרלוונטי ביותר עבורכם. באופן טבעי, אתם רוצים מקרן שמצטיין במיוחד עם סוג התמונות והתכנים שאתם מתכננים להציג.

רוב הדגמים נמכרים כמקרנים משרדיים להצגת נתונים (מקרנים עסקיים), לקולנוע ביתי, בידור ביתי או מקרני וידיאו. סוג נוסף ופחות נפוץ (אך צובר תאוצה) הוא מקרנים עבור משחקים.

מקרני נתונים (משרדיים) סביר להניח שיעשו עבודה טובה עם הצגת נתונים, כמו מצגות PowerPoint, גיליונות אלקטרוניים, קבצי PDF, בעוד שמקרני קולנוע ביתי הם הטובים ביותר בטיפול בוידאו. כל מקרן טוב המיועד לוידאו צריך גם לעשות עבודה טובה עם הצגת תמונות, שכן לתמונות יש הרבה במשותף עם וידאו, אבל ללא הסיבוך הנוסף של התנועה. כך שמקרן לקולנוע ביתי יכול לתפקד גם כמקרן משרדי, אבל ההיפך אינו בהכרח נכון.

מקרנים למשחקים דורשים כמה מן היכולות שניתן לצפות ממקרני נתונים וכמה מן התכונות שניתן לצפות ממקרני קולנוע ביתי. אם דרוש לכם מקרן למשחקים ואתם מתקשים למצוא מקרן ייעודי למשחקים במחיר סביר, תוכלו לחפש דגם שמצטיין בהצגת נתונים ובהצגת וידאו, כי אלו בסופו של דבר התכונות החשובות לגיימרים.

5 המקרנים הטובים ביותר של 2017

למי שזקוק להכוונה נוספת אנו מצרפים רשימה מומלצת שפורסמה ב PC MAGAZINE עם המקרנים המומלצים ביותר כרגע בשוק. כמובן, אם אין לכם תקציב לרכישת מקרן ואתם זקוקים להקרנת וידאו או מצגות בתאריך ספציפי תמיד תוכלו לשכור מקרן בקלות ובמהירות מאחד מהספקים בתחום.

 

Epson BrightLink 536Wi WXGA 3LCD
$ 1490.00 באמאזון
שורה תחתונה: מקרן Epson BrightLink 536Wi בטכנולוגיית WXGA 3LCD מביא בהירות מעט גבוהה יותר בהשוואה לדור הקודם של מקרני Epson שהיה מרשים ומוצלח בפני עצמו.

מקרן Epson PowerLite 1781W אלחוטי WXGA 3LCD
$ 799.99 באמאזון
שורה תחתונה: מקרן Epson PowerLite 1781W Wireless WXGA 3LCD מספק שילוב מנצח של בהירות ורזולוציה טובה, הצגת נתונים ווידאו, באיכות שהיא הרבה מעל לממוצע, וכמובן יכולת שידור אלחוטי שהופכת אותו לגאדג'ט מאוד מעניין בכל בית או משרד שיארח אותו.

מקרן לד LG Miniibeam PH550
$ 549.99 באמאזון
שורה תחתונה: מקרן LED קל ונייד. עם LG Minibeam PH550 תוכלו גם ליהנות מצפייה בשידורי טלוויזיה בזכות מקלט טלוויזיה מובנה. כמו כן קיימים שפע של אפשרויות חיבור, והווידאו מוצג באיכות מאוד טובה.

LG Minibeam אולטרה PF1000U לצפייה מטווח קצר משולב טלוויזיה חכמה
$ 1399.99 באמאזון
שורה תחתונה: מקרן המיועד לצפייה מטווח קצר. גם מקרן וגם טלוויזיה חכמה, אבל התכונה הבולטת שלו היא הקרנה מטווח קצר במיוחד, מה שמבטל את הצורך בכבלים מיוחדים או בלוגיסטיקה מסובכת.

מקרן Optoma GT1080
$ 769.00 באמאזון
שורה תחתונה: מקרן ה- Optoma GT1080 מציע קצב רענון גבוה, תמונה בהירה, תמיכה בתלת-מימד בחיבור HDMI, ורזולוציית 1080p כדי ליישר קו עם קונסולות המשחק ומשחקי המחשב החדישים ביותר.

Written By