מדפסת לייזר או מדפסת דיו?

העולם שלנו מתפתח בצעדי ענק כאשר בכל יום אנחנו עדים לחידושים ולשינויים מפליגים בכל התחומים. מי עוד זוכר את הקלטות הישנות אשר אותן הכנסנו אל מכשיר הטייפרקורדר – זה שהחליף בהתרגשות נוצצת של קדמה את הפטיפון המיתולוגי. או את קלטות הווידאו אשר אותם יכולנו להשחיל אל חריץ מכשיר הווידאו ולצפות בסרט חי והרגשנו ממש כמו בקולנוע… אנחנו חשנו אז כאילו זכינו להגיע אל החיים הכי מודרניים ולקצה גבול היכולת הטכנולוגית. כיום, הפכו כל אלו לנוסטלגיה כאשר אלו שעדיין רוצים ליהנות מאותם חומרים המאוחסנים בקלטות השמע והווידאו חייבים לבצע המרת קלטות אל מוצרים יותר עדכניים בכדי שניתן יהיה ליהנות מהם.

<<רוצים לבצע המרת קלטות וידאו? לחצו על הטקסט>>

כך גם קרה עם עולם המדפסות. אם בעבר לא הייתה לנו אפשרות וגישה קלה כל כך אל המדפסות הרי שכיום  כמעט לכל בית ישנה מדפסת טובה ואיכותית המסוגלת להדפיס עבורנו כל מסמך בכל צבע שרק נבחר.

מה עדיף מדפסת לייזר או מדפסת דיו?

שאלת השאלות בעת אשר אנחנו עומדים לרכוש את המדפסת היא – מה עדיף? מה יעיל יותר? מה זול יותר, ובמה כדאי להשקיע? מדפסת דיו או מדפסת לייזר? האמת היא שאין על השאלה הזו תשובה אחת והדבר תלוי מאוד בצרכים האישיים ובהרגלי השימוש.

נסביר מעט על שני הסוגים של המדפסות.

מדפסת דיו –

מדפסת דיו היא מדפסת שפועלת באמצעות ראשי דיו אשר אותם ניתן להחליף כאשר הדיו מתרוקן. המדפסות הללו הינן מדויקות מאוד ומצליחות להפיק מסמכים מקצועיים ומרשימים. המדפסות הללו על פי רוב אינם תופסים הרבה מקום והם גם אינם יקרים והם מהווים פתרון מושלם בבתים רבים הרוצים לעשות שימוש במדפסת. הבעיה עם המדפסות הללו היא שקצב ההדפסה הינו איטי למדי ואם אנחנו זקוקים לכמות גדולה של דפים – ההדפסה תארך לנו זמן רב.

מדפסת לייזר –

מדפסת הלייזר היא מדפסת מהירה המסוגלת להדפיס כמויות גדולות של דפים תוך דקה אחת כאשר המדפסת מהווה פתרון מושלם עבור משרדים או בתי עסק הזקוקים להדפסות בכמויות גדולות. מדפסת כזו תעלה יותר ביחס למדפסת הדיו וגם הטונר יהיה יקר יותר אך הכמות המתקבלת והיעילות של המדפסת הזו שווה פי כמה וכמה, אך כמובן רק עבור מי שאכן צריך את הכמויות הללו.

אז לפני שאתם בוחרים את המדפסת עליכם לחשוב מה אתם באמת צריכים ולמה אתם זקוקים ועל פי זה לבחור את המדפסת שלכם.

Written By