מי בכלל צריך גאדג'טים?

גאדג'טים

גאדג'טים אותם צעצועים מתוחכמים לילדים נצחיים, אין ספק שמדובר בתופעה של ממש. הגאדג'טים מלווים את חיינו כבר לא מעט שנים. מליוני אנשים בכל העולם כולנו נהנים לשאת איתם טכנולוגיה בכיס, על היד, על העיניים (מציאות וירטואלית). אין ספק כי גאדג'טים יכולים לשדרג את חיינו או לכל הפחות לספק לנו בידור לא רע בכלל.

גאדג'טים – אז מה זה בעצם ?

בעברית, גאדג'טים, נקראים "חפיצים", וניתן למצוא אותם בכל תחומי החיים. על הגאדג'טים אפשר להסתכל בתור אביזרים טכנולוגיים משוכללים. תוכלו למצוא גאדג'טים בתחומים כגון אביזרי מין, אביזרים לאייפון, ציוד לילדים, מתנות לנשים ולגברים, מצלמות אבטחה, ועוד. כשמדברים על גאדג'טים למעשה מדברים על אביזרים מדליקים שמייצרים די בקלות אפקט "וואו" מהסביבה. מצד אחד, מדובר באמת בהמצאות ושכלולים טכנולוגיים שמשדרגים את חיינו ומוסיפים עניין וקסם לפעולות הכי שגרתיות ומאוסות בחיינו. מצד שני, יש הטוענים שמדובר בבזבוז וראוותנות, שכן הם לא ממש נחוצים לנו וניתן לחיות טוב גם ללא אותם "חפיצים" משוכללים.

האם יש מי שלא צריך גאדג'טים?

בכל יום יוצאים גאדג'טים חדשים לשוק. כמובן שלא כולם שימושיים באמת. אז כן, ניתן לומר שחלק מהגאדג'טים אינם נחוצים כלל ומעלים תהיות פילוסופיות עמוקות לגביה אופי החברה הצרכנית שבה אנו חיים. דוגמאות לגאדג'טים מטופשים ולא שימושיים: דיספנסר לסבון בצורת אף ("נזלת במקום סבון") את המתקן המוזר הזה אמורים לתלות על הקיר במקלחת. אבל אנחנו חושבים שהוא מיותר לחלוטין כי הוא משדר בדיוק ההיפך מנקיון וסטריליות שאמורים להיות במקלחת.

גאדג'ט נוסף וחסר כל שימוש מגיע בדמות מקלדת המתלבשת פיזית על האייפון. נשמע מיותר, נכון? הרי לאייפון כבר יש מקלדת built-in ולאף אחד אין כוח להרכיב מקלדת פיזית בכל פעם שרוצים להקליד משהו.

אז מי באמת צריך אותם ?

אם כך, עולה השאלה מי כן זקוק וצריך גאדג'טים בחייו, או יותר נכון לשאול: מי בעצם קונה את האביזרים האלו? התשובה המפתיעה היא שכולנו כבר עמוק בתור מירוץ ההתחמשות הטכנולוגי, לכולנו יש גאדג'ט כזה או אחר, וכמעט כולנו מתעניינים בהתפתחויות טכנולוגיות ובמכשירים חדישים. החל מילדים שרוצים למתנת יום הולדת צעצוע משוכלל שירשים את חבריהם, דרך אנשים שזקוקים לאביזרים לאייפון או אביזרים לגלקסי, ועד – בכלל, כמעט כל בן אדם בעידן הפוסטמודרני המשוכלל שלנו.

אז אם אתם חובבי טכנולוגיה מושבעים ואם חשבון הבנק שלכם יכול לספוג הוצאות על גאדג'טים, עולם שלם וקסום מחכה לכם עם עשרות אלפי גאדג'טים שונים ומשונים, רק זכרו שחלקם שימושיים וחלקם ממש מיותרים.

Written By