6 דברים שתוכלו לעשות עכשיו אם אין לכם חסכונות

אם אין לך חסכונות, החיים יכולים להיות מלחיצים. כאשר יש לך מצב חירום פיננסי, והמחשבה הראשונה שלך היא 'אין לי חסכונות', זה יכול להיות רגע מפחיד. למען האמת, לאחוז הולך וגדל אין חסכונות, ולכן תחושה זו נפוצה למדי עבור רבים.

בנוסף לתחושות המלחיצות של אין חסכונות, אם אתה מתחיל מאפס, הרעיון לבנות עתיד פיננסי איתן עשוי להיראות מרתיע. עם זאת, החדשות הטובות הן שאפשר לבנות חיסכון מכל נקודה, גם אם אין לך כרגע.

חשוב לא להרביץ לעצמך בגלל הטעויות הפיננסיות שלך בעבר. במקום זאת, התמקד בלהתקדם ולהשתלט על הכספים שלך. אם אתה מוכן ללמוד עוד על בניית העתיד הפיננסי שלך, המשך לקרוא.

1. תראה איפה אתה עומד

העובדה שאתה רוצה לפעול לשיפור עתידך הפיננסי היא צעד גדול בכיוון הנכון. כעת, כשאתם מוכנים להשתלט על הכספים שלכם, הגיע הזמן לבחון מקרוב את החיים הפיננסיים שלכם.

על מנת להבין טוב יותר את מצבך הפיננסי הנוכחי, חיוני לחשב את השווי הנקי שלך. ראשית, פרק את כל החובות שיש לך על השולחן. חשוב לראות את כל ההתחייבויות או החובות שלך במקום אחד. לאחר מכן, ספר את הנכסים שלך. לאחר מכן פשוט הפחת את ההתחייבויות שלך מהנכסים שלך.

אולי תופתעו לגלות היכן אתם עומדים. אם השווי הנקי שלך שלילי, זה בסדר. אנשים רבים מתחילים לבנות עתיד פיננסי מוצלח משווי נקי שלילי. אם אתה מגלה שיש לך שווי נקי חיובי, אז אתה במצב פיננסי טוב יותר ממה שחשבת כי חייב להיות לך חיסכון מובנה איפשהו.

לא משנה מאיפה אתה מתחיל, זה טוב להיות מציאותי לגבי העתיד הפיננסי שלך. אם אתה מתחיל מ-0 או שווי נקי שלילי, אז אתה לא צריך לצפות לנקות את זה בן לילה. למעשה, בניית עתיד פיננסי טוב יותר עשויה להיות דרך ארוכה. עם זאת, ככל שתתחיל בתהליך מוקדם יותר, כך תגיע מהר יותר ליעד.

2. העריכו את אורח החיים שלכם

אחרי שתסתכל מקרוב על היכן אתה עומד, אתה צריך להבין איך הגעת לנקודה.

צלול לתוך הרגלי ההוצאות שלך כדי להבין טוב יותר את מצבך הפיננסי. האם אתה מוציא יותר ממה שאתה צריך? הצעד הראשון שלך צריך להיות יצירת תוכנית שתבטיח שאתה לא מוציא יותר מההכנסה שלך. אחרת, קל לגבות חובות במהירות.

אם אתה מגלה שאתה מוציא יותר ממה שאתה צריך, אז חפש דרכים לקצץ מבלי להקריב את איכות החיים שלך. למרבה הצער, ייתכן שתצטרך לבצע התאמות מסוימות בהוצאות שלך.

עם זאת, עליך להסתכל על זה כעל אתגר חדש להיות חסכני ביצירתיות במקום לחתוך את כל הכיף מהחיים שלך. אתה צריך להבין לאן הכסף שלך הולך כדי להתחיל לחסוך כסף בהצלחה.

3. ערכו תקציב

תקציב הוא קריטי כדי לסדר את הכספים שלך. למרות שזה עשוי להיראות מגביל להתחיל בתקציב, תצטרך למצוא שיטת תקציב שמתאימה לך כדי להתחיל לחסוך בהצלחה.

תקציב יכול להיות קשה להתחיל, אבל הוא חשוב. למרבה המזל, יש מגוון דרכים לתקצב. אתה רק צריך לגלות איזה מהם מתאים לך ביותר. אם אתה מתקשה להתחיל, שקול לקחת את קורס התקציב שלנו. זה ידריך אותך בדרכים שונות לתקציב ויעזור לך למצוא את ההתאמה הטובה ביותר עבורך.

כשאתה בונה את התקציב שלך, תצטרך למצוא דרכים חדשות לחסוך כסף. כמה דרכים להחזיר את ההוצאות שלך כוללות חיפוש אחר ביטוח רכב חדש וניתוק כל המנוי שאתה כבר לא משתמש בו. בנוסף, אתה יכול להתחיל לבשל יותר בבית ולהגיע לחנויות עם קופונים ביד.

4. בניית קרן חירום

קרן חירום היא סוג החיסכון הראשון שכדאי לבנות. אחרי הכל, זה קו ההגנה הפיננסי הראשון שלך מפני מצבי החירום שיבואו בדרכך בהכרח. בין אם אתה צריך לתקן פנצ'ר בגלגל או שצץ מקרה חירום רפואי, יהיה לך את הכספים שאתה צריך כדי לצלוח את הסערה.

אם אתה רק מתחיל, אז זה צריך להיות העדיפות הראשונה שלך. התחל בבניית קרן של אלף דולר. זה יספק את הכרית שאתה צריך כדי לכסות הוצאות בלתי צפויות.

לאחר שתהיה לך שליטה טובה יותר על הכספים שלך, אז הגדל את קרן החירום שלך להוצאות של לפחות 3 עד 6 חודשים. סכום הכסף הזה צריך להחביא בבטחה בחשבון החיסכון שלך.

ברגע שתהיה לך קרן חירום במימון מלא, תוכל לנשום קצת יותר בקלות. לא משנה מה החיים יזרקו לך, אתה תהיה מוכן כלכלית.

5. שלם את החובות שלך

אם יש לך נטל חוב גדול על המאזן שלך, אז זה יכול להפריע למטרות הפיננסיות האחרות שלך. אם אתה רוצה לחסוך כסף לטווח ארוך, אז כל חוב רק יעצור אותך.

מכיוון שאתה מוכן לבנות עתיד פיננסי טוב יותר, זה מתחיל בחיסול החוב שלך. תצטרך למצוא אסטרטגיית פירעון חוב שמתאימה לך. במקרים מסוימים, שיטת כדור השלג שבה אתה מתמודד תחילה עם החובות הקטנים ביותר שלך עובדת בצורה הטובה ביותר.

לאחר שתשלם את החוב שלך, יהיה קל יותר לחסוך למטרות ארוכות טווח. לא רק שתבטל את התשלומים החודשיים, אלא גם תימנע מגבירת עלויות ריבית שיכולות לדרדר את עתידך הכלכלי.

6. שמור למטרות לטווח ארוך

אם אתה מתחיל לחסוך יש מאין, ייתכן שיעדי חיסכון גדולים לא ייראו ניתנים להשגה. לדוגמה, פרישה עשויה להיראות כמו חזון רחוק לעתיד ללא חיסכון פרישה קונקרטי. עם זאת, חשוב להתחיל לחסוך למטרות ארוכות הטווח שלך עכשיו.

יעדים ארוכי טווח עשויים לכלול תשלום מקדמה על הבית הראשון שלך. קחו זאת בחשבון בתקציב שלכם כשאתם מתחילים להגדיל את החיסכון שלכם.

איך להישאר במסלול עם יעדי החיסכון שלך?

ככל שאתה מגדיל את החיסכון שלך, זה עשוי להרגיש קשה להישאר במסלול. תצטרך לספק חיזוק חיובי כדי להבטיח שתמשיך במסע החיסכון שלך בזמן שאתה בונה את הרגלי החיסכון שלך.

המשיכו בתקציב

גם כשהדברים מתחילים להיראות טוב יותר, כדאי להמשיך לחסוך. שמור על התקציב שלך גם כשהחיים הפיננסיים שלך קלים יותר.

זכור להתאים את יעדי החיסכון שלך לחיים שלך; בעונות מסוימות, תוכל לחסוך יותר מאחרות. למרות שאתה יכול להתאים את התקציב שלך לאורך כל המסע שלך, וודא שאתה תמיד מודע למה שאתה מוציא.

אם אתה מתקשה להישאר במסלול, חשב על הסיבות מאחורי ההוצאות שלך. התאם בזהירות את ההוצאות שלך עם הערכים שלך. ברגע שתמצא התאמה בין הערכים שלך לבין ההוצאות שלך, אתה עשוי למצוא יותר שמחה גם בלי הוצאות יתר.

מצאו עבודה צדדית

אם אתה מתקשה לעמוד ביעדים הפיננסיים שלך, ייתכן שתצטרך להגדיל את ההכנסה שלך. עבודה צדדית היא דרך מושלמת להגדיל את ההכנסה שלך.

התרוצצות צדדית מציעה גמישות בכמות הזמן שאתה מתחייב וכמות הכסף שאתה יכול להרוויח. בין אם אתה רוצה לעבוד מהבית בזמנך הפנוי או לקחת עבודה שנייה, אתה יכול להגדיל את ההכנסה שלך.

שים את החסכונות שלך על טייס אוטומטי

לאחר שגיבשת את התקציב שלך, תוכל לבחור להעביר אוטומטית את החסכונות שלך לחשבון נפרד בכל חודש. בעזרת זה, תוכל לחסוך את הכסף שאתה מתכנן מבלי שתצטרך להתנגד לדחף להוציא בחשבון העובר ושב שלך.

אם אתה מתקשה לעמוד בתקציב אם הכסף זמין, העבר אותו לחשבון נפרד שהוא מעט פחות נגיש. עם זה, תיאלץ לחשוב על פעולות ההוצאה שלך לפני שאתה מחליק את הכרטיס שלך.

אל תתמקד בדד-ליין

כן, הגדרת יעדי חיסכון חשובים. עם זאת, חשוב לא להיתפס יותר מדי במועדים שלך. כל עוד אתה מתקדם לעבר יעדי החיסכון שלך, החמצת יעד בכמה מאות שקלים זה לא סוף העולם.

אל תאפשרו לעצמכם להתייאש ותפסיקו לחסוך לגמרי. במקום זאת, המשך לחסוך על סמך התוכנית שלך וראה את החיסכון שלך גדל עם הזמן. אתה עשוי להיות מופתע כמה מהר הם מצטברים ברגע שיש לך את המערכות הנכונות במקום.

השורה התחתונה

אם אתה מתחיל מלמטה, אז יש לך את ההזדמנות המושלמת לבנות בסיס פיננסי איתן. אחרי הכל, אתה צריך להבין את בסיס ההצלחה הפיננסית שלך כדי לקיים אותה לטווח ארוך.

במקום להסתכל על חיסכון בכסף כאתגר מסורבל, הסתכל על זה כדרך להגדיר מחדש את עתידך בתנאים שלך.

על המחבר

image (2)

דוד לוי

קוראים לי דוד ואני כותב על כל המוצרים הכי חמים בשוק. אני חוקר, סורק את האינטרנט ומביא לכם תמצית של המוצרים כולל ביקורות והמלצות. המטרה שלי היא ליצור קהילת קונים באינטרנט בשקיפות מלאה ובמחירים נמוכים. לכל שאלה או פנייה, ניתן לפנות אליי במייל [email protected]