כיצד לחסוך כסף בעת מכירת בית?

מכירת בית יכולה להיות מלחיצה, כאוטית ולמעשה יקרה. גם אם אתה מתכנן להרוויח ממכירת הבית שלך, הכסף הזה עשוי להגיע לחשבון הבנק שלך בעוד מספר שבועות (או חודשים).

הנה כמה טיפים מעשיים שיעזרו לכם לחסוך כסף בעת מכירת בית ולשמור על הכל.

בחר סוכן נדל"ן מקומי אמין

בהתחלה, זה אולי נראה כאילו מכירת הבית שלך בעצמך יכולה לעזור לך לחסוך כסף. אחרי הכל, לא תצטרך לשלם עמלות סוכן לאחר השלמת המכירה.

אפשר למכור את הבית שלך בעצמך, אבל זה גם יכול לקחת יותר זמן ולעלות יותר. כאשר אתה עובד עם סוכן נדל"ן, אתה מעסיק אותו בגלל הידע והמומחיות שלו.

הם מספקים חוזה, וחיבורים להיבטים המשפטיים, וגם עוזרים לרשום את הבית שלך ולארגן ביקורים. כן, הסוכנים גובים בסביבות 3% ממחיר המכירה ותצטרך לשלם גם לקונים וגם לסוכן של המוכר, כך שהעמלה היא באמת 6%.

עם זאת, עבודה עם סוכן נדל"ן מקומי אמין כבר חסכה לנו המון זמן וכסף. הסוכן שלנו למעשה לוקח רק 2.5% עמלה כך ששיעור העמלה יכול להיות נתון למשא ומתן.

הוא גם שילם לצלם מקצועי שיצלם את תמונות הרישום שלנו וכל מה שאני צריך לעשות זה רק לוודא שהבית נקי. הסוכן שלנו גם יעזור לוודא שהסגירה תעבור בצורה חלקה ואנחנו לא עושים שום טעויות מכריעות בתהליך.

קבע תוכנית מזון מותאמת לתקציב

תצטרך לתכנן ארוחות. זה לא הגיוני לבשל כל לילה בבית וללכלך את המטבח שלך.

בנוסף, קונים עשויים לרצות לבקש ביקורים בערב אחרי העבודה. הזמנת מזון מהיר או ישיבה במסעדה בכל ערב אינה בהכרח תקציבית.

לכן, כדי לחסוך כסף בעת מכירת בית, תצטרך להמציא תוכנית מזון יצירתית ובעלות נמוכה.

אני ומשפחתי עשינו סיעור מוחות על רשימה של רעיונות אוכל מהירים וקלים שאינם בהכרח כרוכים בבישול. אנחנו יודעים שנמאס מאכילת מזון מהיר בכל לילה. אז במקום זאת, אנחנו מתכננים לאסוף כריכים מוכנים ממדור המעדנייה וארוחה משפחתית מהבר החם במכולת כמה לילות.

אתה יכול גם להשתמש בקופונים.

ניהול משא ומתן על הקלות המוכר

לפעמים, קונים רוצים שהמוכרים יעזרו להם לכסות עלויות סגירה מסוימות כמו עמלת הערכה או בדיקה ותיקונים מסוימים. זה מכונה בדרך כלל זיכיונות מוכרים.

הקלות המוכר ניתנות למשא ומתן לחלוטין כך שאינך צריך לשלם עבור דברים מסוימים שהקונים מעדיפים אם אינך רוצה בכך. אתה תמיד יכול לנהל משא ומתן על ידי התאמת מחיר המכירה של הבית או הוספת פריטים ובונוסים שהקונה עשוי לרצות.

לדוגמה, נניח שיש לך טרמפולינה וחישוק כדורסל מחוץ לביתך. אם הקונה ירצה שהפריטים האלה יישארו, אתה יכול לנהל משא ומתן כדי לשלם פחות ויתורים למוכר מצדך.

שוב, יש מקום שבו מתווך מקצועי יכול להדריך אותך בתהליך ולעזור לך לחסוך כסף בעת מכירת הבית שלך.

שקול להציע אחריות לבית

אחריות לבית עוזרת לכסות את העלות לתיקון או החלפת פריטים חיוניים בבית כגון מכשירי חשמל, אינסטלציה, מערכות חשמל ועוד. יש הרבה אותיות קטנות בחוזים האלה, כך שתצטרך להבין מה בעצם האחריות מכסה.

עם זאת, זו יכולה להיות דרך מעשית להרגיע קונים חדשים אם אתה יכול לקנות אחד. האנשים שמכרו לנו את ביתנו הנוכחי סיפקו אחריות של 14 חודשים. התנור היה מאוד ישן ולא רציתי להתמודד עם ההוצאות של החלפתו במהלך השנה הראשונה שלנו בבעלות הבית.

עם אחריות, הייתה לנו הגנה מסוימת מפני עלויות תיקון והחלפה במשך 14 החודשים הללו.

שקול לשלם עבור אחריות לבית שהקונים החדשים יוכלו להשתמש בה כחלק מהמשא ומתן שלך. אחריות לבית עולה בדרך כלל בין $ 500 ל $ 1,000 לשנה. הם יכולים להיות שימושיים אם אתה מנסה לנהל משא ומתן על תיקונים ולחתום את העסקה עם קונה פוטנציאלי.

תקציר: חסוך כסף בעת מכירת בית בעזרת הטיפים האלה

מכירת בית יכולה לגזול זמן וגם יקרה. עם זאת, בסופו של דבר, זה בדרך כלל שווה את זה. השתמש בעצות אלה כדי לעזור לך לחסוך כסף בעת מכירת בית, במיוחד אם אתה רוצה לקבל תקציב עבור כל תיקונים או עלויות בלתי צפויות בתהליך.

על המחבר

image (2)

דוד לוי

קוראים לי דוד ואני כותב על כל המוצרים הכי חמים בשוק. אני חוקר, סורק את האינטרנט ומביא לכם תמצית של המוצרים כולל ביקורות והמלצות. המטרה שלי היא ליצור קהילת קונים באינטרנט בשקיפות מלאה ובמחירים נמוכים. לכל שאלה או פנייה, ניתן לפנות אליי במייל [email protected]