Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

טיפים מציאותיים בעת חיסכון לרכישות גדולות

חיסכון לרכישות גדולות בחיים, כמו בית, רכב או הקמת משפחה, יכול להיראות מכריע. אם נתקלת בבעיה לחסוך 1,000 ש”ח לקרן חירום, איך בכלל אתה אמור לחסוך 10,000 ש”ח או יותר?

לא בלתי אפשרי לחסוך הרבה כסף לרכישה עתידית גדולה. יש כמה טיפים שאתה יכול לעקוב כדי להקל על זה.

קח את זה צעד אחד בכל פעם

אם לחסוך כל כך הרבה כסף נראה לך קצת מטורף, קחו נשימה עמוקה ואז קחו צעד אחורה. אתה לא אמור לחסוך לרכישות הגדולות ביותר בחיים בין לילה. זה עלול לקחת חודשים או שנים עד שתהיה מוכן ללחוץ על ההדק.

זה בסדר גמור. כל אחד נע בקצב שלו כי המצב הכלכלי של כל אחד שונה. הדרך הטובה ביותר לגשת לחסכון עבור רכישות גדולות היא לקחת את זה בצעדי תינוק. איך אתה יכול לעשות את זה?

ראשית, עליך לקבוע עבור מה אתה חוסך. לאחר מכן, גלה כמה כסף אתה צריך. אתה יכול להעריך כאן אם אתה לא לגמרי בטוח איך נראה תקציב המכונית, המשפחה, הנסיעות או הבית שלך כרגע. אם האירועים האלה יתרחשו שנים קדימה, דברים יכולים להשתנות

נניח שקבעתם שאתם צריכים 20,000 שקלים לרכב ואתם רוצים להיות מוכנים לקנות אותו, במזומן, בעוד 4 שנים. כדי שזה יקרה, אתה צריך לחסוך בסביבות 416 ש”ח לחודש. לפני שאתה אומר שאי אפשר לחסוך כל כך הרבה, זכור שאתה יכול להרוויח יותר במהלך השנה.

אם אתה מקבל בונוסים מהעבודה, כסף לימי הולדת/חגים, או מקבל החזר מס גדול, אולי תוכל לשים 1,000 עד 3,000 ש”ח ליעד שלך בכל שנה רק מזה.

שקול דרכים חלופיות להרוויח יותר

אם אתה גם לא חובב גדול של קיצוץ כדי לחסוך יותר, אז אתה צריך לשקול דרכים להרוויח יותר כסף. התרוצצות צדדית היא רעיון פנטסטי לכל מי שרוצה לאסוף עוד עבודה ולהרוויח כמה מאות נוספים בחודש.

אם נחזור לדוגמא שלנו – אם אתה יכול להרוויח כמה מאות שקלים לחודש רק באמצעות פרילנסרים, אינך צריך לבצע שום שינוי בתוכנית ההוצאות הנוכחית שלך. אתה יכול להמשיך הלאה, ולממן לחלוטין את יעד החיסכון שלך עם הכנסה עצמאית.

או שאתה יכול לקחת את “הדרך הקלה יותר” ולבקש העלאה או יותר שעות נוספות בעבודה שלך. זה חל רק אם אתה באמת בעמדה לבקש העלאה. אם יש לך ביקורת בקרוב והוכחת במהלך החודשים האחרונים שאתה נכס לחברה שלך, הראה אותם ואל תפחד לשאול!

צמצמו היכן שצריך והתפשרו

מצד שני, יש אנשים שהרבה יותר קל להם לצמצם את ההוצאות שלהם, והם בסדר עם החיים בפשטות. אם זה אתה, עבור על כל אחת מקטגוריות התקציב שלך שורה אחר שורה כדי לראות היכן אתה מוכן לקצץ.

זכור, בשני המקרים – בין אם אתה מרוויח יותר או מוציא פחות – המצב שלך הוא זמני. בכל פעם שאתה חושב שאתה מקפח את עצמך, או עובד יותר מדי, זכור זאת. זה יכול לעזור לשמור אותך מאוזן וממוקד.

לא לשכוח ששימוש בקופונים הוא מומלץ ביותר!

הנה איך לקצץ ולהתפשר:

לחזור לחיות עם פחות – חשוב להעריך את ההוצאות שלך בצורה ביקורתית. מה בדיוק יוצא לך מכל אחד? האם אתה משלם על חבילת כבלים פרימיום שלא מתרגלת יותר מפעם בשבוע? האם חשבון הסלולרי שלך גבוה עד כדי גיחוך? יש לך מנוי לחדר כושר שאתה אף פעם לא משתמש בו? האם אתה יוצא לאכול לעתים קרובות מדי?

רק לך יש את התשובות, וכאן כדאי להיות כנה עם עצמך. כל עוד אתה מוציא לפי הערכים שלך, אתה תהיה זהוב.

הפוך אותו לאוטומטי

אנחנו מאוד אוהבים את הרעיון של אוטומציה של החסכונות שלך, בדרך זו, אתה אף פעם לא מתפתה לבזבז אותו – הכסף הולך ישר לחשבון החיסכון שלך במקום זאת. משמעות הדבר היא שתשלם את עצמך תחילה ותוודא שהחיסכון שלך יופיע בתקציב שלך.

אם אתה יודע שאתה צריך 1,000 ש”ח לחודש, הגדר העברה אוטומטית בין חשבון ההמחאות והחיסכון שלך עבור סכום זה. אם אלפיה בבת אחת זה יותר מדי בשבילך להיפרד ממנו, שקול לבצע העברות שבועיות של כמה מאות שקלים כדי לנהל טוב יותר את תזרים המזומנים שלך.

לשלם את החוב

זה אולי נראה מנוגד לאינטואיציה, אבל אם אתה טובע בתשלומי חובות, אולי יהיה נבון לצאת מהחובות (או לפחות לשפר את מצבך) לפני שמתחילים ברצינות לחסוך לרכישות גדולות

למה? אם חלק גדול מדי מההכנסה שלך הולך לחוב, אז כנראה שהגיע הזמן להתמקד בפירעון. הכסף שלך נקשר בתשלומים החודשיים האלה. על ידי תשלום החוב שלך, אתה מפנה יותר מכספך כדי ללכת לחיסכון.

סיכום: חיסכון לרכישות גדולות לוקח זמן

כל עוד אתה מתקדם בכיוון הנכון, אתה תגיע ליעד שלך בסופו של דבר. להרוויח יותר תאיץ מאוד את ההתקדמות שלך, וזו הסיבה שמומלץ להסתכל על הכנסה צדדית אחת או שתיים שאתה יכול להרים לצד העבודה היומיומית שלך.

שוב – כל העבודה שאתה משקיע היא רק זמנית. חשוב לא לאבד את זה מעיני, אחרת, אתה עלול להיתפס מדי למאמץ הנוכחי שאתה משקיע כדי שיהיה לך עתיד טוב יותר. זה שווה את זה, אבל אתה לא תבין את זה ברגע שאתה מקבל 5 שעות שינה כי אתה מנסה לעמוד בדדליין.

המפתח הוא לשמור על מוטיבציה ועקביות. זכור את המטרה הסופית שלך כדי שתוכל לחזור אליה באותם רגעים של חולשה. תוכל לחסוך כסף לרכישות גדולות בחיים, כל עוד לא תנסה למהר.

על המחבר

image (2)

דוד לוי

קוראים לי דוד ואני כותב על כל המוצרים הכי חמים בשוק. אני חוקר, סורק את האינטרנט ומביא לכם תמצית של המוצרים כולל ביקורות והמלצות. המטרה שלי היא ליצור קהילת קונים באינטרנט בשקיפות מלאה ובמחירים נמוכים. לכל שאלה או פנייה, ניתן לפנות אליי במייל [email protected]

הצלחת לחסוך בזכות הקופונים שלנו?

זה הכי משמח אותנו בעולם!

יש לנו רק בקשה אחת קטנה...

לעקוב אחרינו באינסטגרם