Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

טיפים שיעזרו לך לעולם לא לחרוג מהתקציב!

האם אתה מחפש כמה רגעי אהה בכל הקשור לאופן תקצוב כסף? הלוואי שהיו לך כמה טיפים מנוסים ונכונים לאילוף חשבון הבנק שלך עבור המשפחה שלך? החדשות הטובות הן שזה נפוץ אז אתה לא לבד. המשך לקרוא לקבלת טיפים שעובדים!

תקציב הוא לא חתיכת עוגה. למרבה המזל, אם אתה פועל לפי עקרונות התקציב שלנו, זה יעזור לך לשמור על המסלול לאורך כל השנה. עבור רובנו, לפחות אתגר אחד מקיף את אחד ההיבטים הקשים ביותר בחיינו – כספים.

להלן טיפים פשוטים לתקצוב שאם תיקח אותם ללב, יבטיחו לך הצלחה כלכלית (…ויעשו את זה פשוט מתמיד)! אנחנו צריכים כסף כדי לשרוד ואנחנו צריכים לנהל את הכסף הזה היטב כדי לשגשג. ואל תבינו אותי לא נכון; רק בגלל שאתה מגדיר תקציב לא אומר שאתה לא יכול לעשות שום דבר מהנה או להוציא כסף. אני עוזר לך להגדיר תקציב מעשי שבאמת תשמור עליו.

התמקד בשני תקציבים בלבד

אני לא יכול להדגיש את זה מספיק. כמו בכל דבר בחיים, אם תנסה להפוך את זה למורכב מדי, זה פשוט לא יהיה בר קיימא. לכן, טעות ענקית שאני רואה שאנשים עושים היא שיש להם כמות מגוחכת של תקציבים. תקציב טיפוח כלבים. תקציב שיער. תקציב תפאורה. תקציב מפנק. אוכל בחוץ תקציב… כל כך מבלבל! אני מציע לאחד אותו לשני תקציבים בלבד:

תקציב ראשי – זהו תקציב המכולת שלך וכולל כל דבר שתוכל לקנות במכולת טיפוסית (מזון, פריטי בית מרקחת, צרכים בסיסיים של תינוקות, מזון לחיות מחמד, מוצרי טיפוח/יופי בסיסיים…). זה צריך להיות בערך 500 ש”ח לאדם במשפחה שלך, לחודש.

“אחר” – כל פריט אחר שאינו מכולת שאתה מוציא עליהם כסף באופן קבוע (אכילה בחוץ, תספורת, ביגוד, לילות דייטים, נעליים חדשות, שטיפת מכוניות, טיפוח כלבים…). חלקו את ההוצאות שאינן בעלות החשבון והלא מכולת עבור 3 החודשים האחרונים ומצאו את הממוצע כדי להתחיל טוב מה התקציב הזה צריך להיות.

תקציב לפי שבוע, לא לפי חודש

רבים מאיתנו אומרים, “בסדר, יהיו לי 4,000 ש”ח לחודש להוציא וזהו!” הראשון של החודש מתגלגל, אתה מקבל את הכסף, והדבר הבא שאתה יודע, זה נעלם לפני יום שלישי. קח את התקציב החודשי שלך, ואז חלק אותו בכמה שבועות יש באותו חודש…ועכשיו יש לך תקציב שבועי! תאמין לי, זה הרבה יותר קל לניהול והרבה יותר קל לעקוב אחריו.

אחרי הכל, למה אתה לא סופר את הקלוריות שלך חודש שלם בכל פעם? כי זה הרבה לנהל. שבעה ימים בכל פעם הם הרבה יותר ניתנים לניהול. זה אותו דבר עם הכסף שלך.

נניח שיש לך את אותם 4,000 ש”ח לנהל עבור החודש – וזה כולל מצרכים, בידור, אכילה בחוץ וכל השאר. חלקו את זה במקום זאת ל1,000 ש”ח לשבוע. ואז פצל את זה לשניים עבור שני התקציבים שלך (ראשי ואחר). כך, לא רק שאתה מפריש כסף במיוחד למצרכים ולמוצרים מתכלים, אלא יש לך גם את השאר לבזבז במהלך השבוע על כל מה שאתה צריך להוציא אותו עליו.

אתה יודע מה? אני בטוח שתבזבז פחות כסף בתקציב בדרך זו. בנוסף, עכשיו אתה יכול לקחת את הכסף הנוסף הזה בסוף השבוע וללכת לשים אותו על החובות שלך. לחלופין, אם אין לך חוב דוחק, הכנס אותו לחיסכון.

קבעו שקילה שבועית. שבו כל שבוע, עברו על המספרים שלכם ודברו על זה. ככל שאתה מדבר על כסף לעתים קרובות יותר, אתה מדבר לעתים קרובות יותר על המספר, כך זה פחות מפחיד, וככל שאתה הולך להיות יותר במסלול. אתם מתאחדים, מציבים יעדים ומבינים שאתם עובדים ביחד.

קשור: הפסיכולוגיה של הכסף – כיצד הרגלי חיסכון והוצאה מתוכנתים במוח שלך >>>

תן לעצמך קצת לבזבז כסף

זה כנראה הטיפ החשוב מכולם כי זה הכל על מתינות והצבת ציפיות ריאליות. תן לעצמך פינוק, אבל הרשה לעצמך את הכוח לעשות זאת במתינות. בין אם הכסף הזה הוא 50 ש”ח או 100 ש”ח, מה שתראה זה שבעה ימים לאחר מכן תקבל אפילו יותר! אתה יכול אפילו לחסוך את זה כדי לקנות משהו שאתה רוצה שעולה יותר. (אבל תמיד להשתמש בקופונים)

השקע את התקציב שלך. לכן התקציב “אחר” כל כך חשוב. כן, אתה צריך לתקצב עבור מצרכים או דייט, אבל אתה צריך תקציב עבור כל השאר. ובזה, ככל שאתה אחראי יותר, יש לך יותר כסף. אם אתה אוהב ללכת לקולנוע, הכנס את זה לתקציב שלך.

אם אתה משקיע את התקציב שלך, לעולם לא תחרוג מהתקציב שלך. זה ממלא את הצורך להוציא. אני מתכוון למה אתה אוהב ללכת לקניון, לקולנוע או לחנות למוצרי בית? כי זה משמח אותך. אל תנתק את זה. מצא דרך לעשות זאת באחריות.

על המחבר

image (2)

דוד לוי

קוראים לי דוד ואני כותב על כל המוצרים הכי חמים בשוק. אני חוקר, סורק את האינטרנט ומביא לכם תמצית של המוצרים כולל ביקורות והמלצות. המטרה שלי היא ליצור קהילת קונים באינטרנט בשקיפות מלאה ובמחירים נמוכים. לכל שאלה או פנייה, ניתן לפנות אליי במייל [email protected]

הצלחת לחסוך בזכות הקופונים שלנו?

זה הכי משמח אותנו בעולם!

יש לנו רק בקשה אחת קטנה...

לעקוב אחרינו באינסטגרם